Czym są i do czego służą sterowniki Euroster?

Sterownik, elektroniczny regulator temperatury, to niezwykle praktyczne urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domach jednorodzinnych jak i obiektach przemysłowych. Głównym zadaniem tego urządzenia jest regulowanie temperatury obniżając ją bądź podwyższając, automatycznie lub manualnie w danym pomieszczeniu lub całym budynku. Temperaturę możemy dostosować na podstawie pory dnia czy też użytkowania pomieszczenia. Regulator działa poprzez przesłanie sygnału do kotła, jest to urządzenie praktycznie nie wymagające obsługi ustawione raz będzie nieprzerwanie nam służyć, jednocześnie pozwalając na ograniczenie zużycia gazu, oleju do ogrzewania oraz zaoszczędzenie zużycia energii elektrycznej.

Polecane sterowniki Euroster – dostępne w sklepie Proterm!

W ofercie hurtowni hydraulicznej PROTERM dostępnych jest wiele modeli sterowników, na które warto zwrócić uwagę, poniżej kilka z nich. Programator Euroster 2006 jest uniwersalnym regulatorem przeznaczonym do każdego rodzaju urządzeń grzewczych oraz klimatyzacyjnych za pomocą, którego możliwe jest sterowanie, także ogrzewaniem podłogowym. Regulator ten jest łatwy w obsłudze oraz zaprogramowaniu, może pracować w trzech trybach z możliwością modyfikacji temperatury w trybie pracy dziennej i nocnej.
Polecanym do sterowania ogrzewaniem głównie podłogowym jest Euroster 2026 posiada szereg udogodnień w tym cztery różne programy dla każdego dnia tygodnia, zaprogramowaną automatyczną zmianę czasu z zimowego na letni czy wyświetlacz LCD z intuicyjną obsługą.

Warto zapoznać się z nieco bardziej zaawansowanymi sterownikami umożliwiającymi korzystanie z nich zdalnie za pomocą smartfonu czy tabletu jest bardzo praktyczny, ponieważ w każdym momencie możemy zmienić ustawienie temperatury dzięki pracy zdalnej tego urządzenia należą do nich programator Euroster 4040 TXTX SMART za jego pomocą możemy również włączyć tryb umożliwiający sterowanie temperaturą pomieszczenia z jednoczesnym ograniczeniem temperatury podłogi.

Godny polecenia jest także programator Euroster 6060 współpracuje zarówno z kotłami gazowymi jak i innymi urządzeniami grzewczymi. Posiada wysokiej jakości wyświetlacz z regulowanym kontrastem, czytelne menu oraz wiele dodatkowych funkcji jak np. tryb wakacyjny czy sygnalizacja rozładowania baterii i inne.
Programator Euroster Q1 posiada ciekawą funkcję zapamiętywania dwóch temperatur na dobę oraz tryb testowy w celu sprawdzenia poprawności działania urządzenia.

Gdzie korzystnie kupić sterowniki Euroster?

Jak widzimy programatory posiadają wiele rozmaitych funkcji, które ułatwiają sterowanie temperaturą także zdalnie, dostosowanie jej do potrzeb indywidualnych pory dnia czy roku, ale także dzięki takiej manipulacji dają możliwości zmniejszenia wcześniej wspomnianych kosztów.
Wszystkie z powyższych programatorów i wiele innych znajdziesz w hurtowni hydraulicznej PROTERM. Jeśli zainteresował Cię konkretny model lub chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam do kontaktu z naszym wykfalifikowanym zespołem.