Dekoracyjne tkaniny do salonu

Tekstylia są doskonałym uzupełnieniem każdego wnętrza. Dobrze dobrane poduszki dekoracyjne czy zasłony są w stanie całkowicie odmienić oblicze naszego salonu. Warto więc poszukać tekstyliów, które powstają z pasji do nowoczesnego designu. Tego typu produkty z pewnością znajdziemy w salonie Domoteka Konin.

Kluczem do stworzenia pomieszczenia, w którym będziemy chętnie przebywać, jest zachowanie spójności, a jednocześnie umieszczenie mocnych akcentów, dzięki którym wnętrze nie jest nudne. Warto więc postawić na białe lub beżowe ściany, które następnie ożywimy za pomocą odpowiednich dodatków. Jeśli chcemy, żeby nasz salon był przytulny powinniśmy zdecydować się na zasłony. Spełniają one dwie funkcje: chronią przed słońcem i są doskonałą dekoracją.

Podczas wyboru zasłon, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym jest z nich jest oczywiście tkanina. Do wyboru mamy zasłony, uszyte z różnego rodzaju materiałów. Niesłabnącą popularnością cieszy się oczywiście bawełna. Jest to doskonały wybór dla wszystkich zwolenników naturalnych tkanin. Sztuczne materiały mają za to delikatny połysk, którego brakuje bawełnie. Warto pamiętać, że zasłony bawełniane będą w mniejszym stopniu podatne na zabrudzenia i gromadzenie kurzu, niż wykonane z materiałów syntetycznych.

Istotną rolę odgrywa też faktura materiału. Cienkie, gładkie zasłony doskonale sprawdzą się we wnętrzach w stylu loftowym, rustykalnym czy skandynawskim. Dostępne są również grubsze, tłoczone tkaniny, które znacznie lepiej zatrzymują światło słoneczne. Tego typu zasłony pasują do pomieszczeń w stylu klasycznym lub glamour.

Oryginalne poduszki dekoracyjne

Mówiąc o dekoracjach do salonu, nie można pominąć poduszek dekoracyjnych. Ich zakup pozwala całkowicie odmienić oblicze starej sofy, która już dawno zdążyła nam spowszednieć. W showroomie Domoteka Konin znajdziemy różnego rodzaju poszewki, które pasują zarówno do nowoczesnych, jak i bardziej klasycznych wnętrz. Możemy zdecydować się na tradycyjne poduszki, utrzymane w stonowanej kolorystyce. Sprawdzą się, jeśli w pomieszczeniu nie brakuje już mocnych akcentów. Jednolite, nierzucające się w oczy poszewki są też doskonałym wyborem dla zdecydowanych zwolenników minimalizmu. Możemy postawić również na poduszki we wzory geometryczne, które będą świetnie komponować się z wnętrzami w stylu loftowym. Jeżeli interesują nas bardziej oryginalne rozwiązania, warto zastanowić się nad wyrazistymi poszewkami w motywy zwierzęce lub roślinne. Ciekawą propozycją są również unikatowe poduszki, przypominające obrazy namalowane na płótnie.

Dobrze dobrane dodatki stanowią zwieńczenie wnętrza. Warto więc poświęcić czas na znalezienie odpowiednich tekstyliów i odważyć się na eksperymenty z wzorami i kolorami.