Przemysłowe linie do łączenia drewna

Krótkie odcinki materiału drzewnego trudno racjonalnie wykorzystać. Właśnie dlatego, w wielu zakładach pojawiają się linie do łączenia na długość. Automatyczne lub półautomatyczne rozwiązania zapewniają wydajną i dokładną pracę maszyn, a co za tym idzie – wysoką jakość produktu końcowego.

Wybór maszyn do obróbki drewna nie jest prosty. Ich zakup wiąże się z dużymi kosztami. Trzeba więc mieć pewność, że inwestycja przełoży się na wzrost wydajności produkcji. Kluczową rolę odgrywa oczywiście marka. Warto inwestować w rozwiązania stworzone przez liderów na rynku maszyn do obróbki drewna. Takie produkty znajdziemy w ofercie firmy MM Maszyny do Drewna. Warto też skorzystać z wiedzy doradców, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży. Specjalista dobierze odpowiednie rozwiązanie do potrzeb konkretnego zakładu produkcyjnego. Linie do łączenia drewna znacząco różnią się pod względem mocy, długości, szerokości i grubości wprowadzanych elementów oraz wydajności prasy i frezowania. Analiza intensywności produkcji jest więc niezbędna do wyboru optymalnego rozwiązania.

Wielu producentów oferuje też linie modułowe, które w dużym stopniu można dostosować do potrzeb zakładu. Tego typu rozwiązania również są dostępne w ofercie MM Maszyny do Drewna. Maszyny wyróżniają się solidną konstrukcją, zapewniającą bezpieczną i wydajną pracę.

Łączenie drewna na długość

Łączenie krótkich elementów drewnianych znacznie rozszerza możliwości ich zastosowania. Pozwala również na optymalne wykorzystanie surowców niskiej klasy. Łączenie drewna na długość zmniejsza straty, związane z wadami drewna. Po usunięciu sęków i innych tego typu elementów, można przywrócić elementom drewnianym pierwotną długość, a przez to uzyskać produkt wysokiej jakości. Łączenie drewna okazuje się przydatne również w gospodarce odpadami, powstającymi na innych etapach obróbki drewna.

Wczepy powszechnie wykorzystuje się do łączenia drewna na potrzeby przemysłu budowlanego. W ten sposób pozyskuje się chociażby belki konstrukcyjne dowolnej długości. Następnie można wykorzystać je do tworzenia konstrukcji drewnianych np. więźby dachowej. Warto też pamiętać, że z użyciem wczepów produkuje się także płyty meblowe. Jest to znacznie tańszy sposób ich pozyskiwania niż wykorzystywanie tarcicy litej. Na rynku dostępne są również linie do klejenia drewna, umożliwiające produkcję elementów krzywych w jednym procesie technologicznym.

Łącznie drewna na długość umożliwia optymalne wykorzystanie krótkich elementów drewnianych. Przeznaczone do tego celu linie regularnie pojawiają się więc w zakładach, działających w branży drzewnej.