Pieluchomajtki dla dorosłych – komfort przez cały dzień

Pieluchomajtki dla dorosłych to środki higieniczne, które doceniane są przez wszystkich borykających się z problemami nietrzymania moczu oraz przez ich opiekunów. To one przynoszą codzienny komfort i sprawiają, że życie chorego lub opieka nad nim są znacznie prostsze. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć na ten temat!

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, z którą przychodzi mierzyć się nie tylko osobom w podeszłym wieku, schorowanym, spędzającym większość czasu w domu lub nawet w łóżku. Problemy z nietrzymaniem moczu dotyczą też osób znacznie młodszych, aktywnych zawodowo, dla których tego typu kłopoty są chyba jeszcze większym źródłem stresu i potrafią zrujnować życie w każdym jego aspekcie. W takich sytuacjach pieluchomajtki dla dorosłych są prawdziwym wybawieniem. To one umożliwiają zachowanie normalnego stylu życia. To dzięki nim można dalej pracować, podróżować, prowadzić aktywne życie towarzyskie, a nawet uprawiać sport.

Pieluchomajtki dla dorosłych, czyli dla kogo?

Każda osoba, która doświadcza nietrzymania moczu, potrzebuje solidnej ochrony, tak by dolegliwości nie przeszkadzały jej nadal cieszyć się życiem i korzystać z niego na tyle, na ile pozwala na to ogólny stan zdrowia. Pieluchomajtki dla dorosłych formą zbliżone są do normalnej bielizny, co zapewnia duży komfort każdemu użytkownikowi. Te środki ochrony doskonale będą służyć tym, którzy potrzebują solidnej ochrony i w dzień, i  w nocy. Zatem wszystkie osoby, które na skutek poważnych schorzeń utraciły zdolność kontrolowania swoich potrzeb fizjologicznych, ale są jeszcze całkiem sprawne fizycznie, będą z pewnością zadowolone z możliwości korzystania z pieluchomajtek.

Takie środki higieniczne są też idealne dla tych wszystkich, którzy są czynni zawodowo, uprawiają sport lub po prostu ciągle prowadzą aktywny tryb życia. Pieluchomajtki zabezpieczą ich przed nieprzyjemnymi incydentami i przyniosą normalny komfort i pewność siebie. Z tych środków ochrony powinny także korzystać kobiety w ciąży, które również miewają problemy z kontrolowaniem czynności fizjologicznych. Dzięki pieluchomajtkom nie muszą one spędzać całych dni w domu, chcąc w ten sposób unikać ewentualnych mokrych niespodzianek.

Jak dobierać pieluchomajtki dla dorosłych?

Aby pieluchomajtki dla dorosłych stanowiły dobrą, skuteczną ochronę, muszą zostać odpowiednio dobrane. Ich rozmiar musi być precyzyjnie dobrany do wymiarów ciała. Zanim więc sięgnie się po pierwszą paczkę pieluchomajtek, trzeba zmierzyć obwód pasa i bioder przyszłego użytkownika.

Drugą sprawą, na którą należy zwrócić baczną uwagę, jest chłonność pieluchomajtek, bowiem inny rodzaj pieluchomajtek przeznaczony jest dla osób, które cierpią na kropelkowe nietrzymanie moczu, a zupełnie inny rodzaj środków ochronnych przeznaczony jest dla tych, którzy całkowicie nie kontrolują swoich potrzeb fizjologicznych.

Aby właściwie dobrać pieluchomajtki pod względem ich chłonności, trzeba wiedzieć, jaki rodzaj nietrzymania moczu występuje u przyszłego użytkownika. Warto też posłużyć się informacjami gromadzonymi na co dzień w dzienniczku mikcji. Na ich podstawie będzie wiadomo, jaka ilość płynu zwykle wydostaje się z pęcherza bez kontroli pacjenta, a to pozwoli dobrać odpowiedni stopień chłonności pieluchomajtek.