Jakie zabiegi oferuje ginekologia estetyczna?

Porody naturalne oraz menopauza mogą powodować zmiany anatomii i fizjologii stref intymnych. Powodują one dyskomfort oraz pogarszają jakość życia seksualnego. By rozwiązać problemy intymne wielu kobiet, ginekologia estetyczna oferuje szereg zabiegów, które zniwelują zaburzenia i poprawią komfort życia. Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalistów ginekologii estetycznej? Jakie zabiegi oferuje?

Ginekologia estetyczna – nowoczesne zabiegi dla kobiet

Ginekologii estetyczna to dziedzina medycyny estetycznej dedykowana kobietom, które szukają skutecznego rozwiązania na problemy intymne. Zabiegi ginekologii estetycznej pomogą na problem nietrzymania moczu, poprawią jakość życia seksualnego i wygląd stref intymnych. Nowoczesne metody leczenia oraz laseroterapia pozwalają na przeprowadzanie zabiegów małoinwazyjnych i bezinwazyjnych w warunkach ambulatoryjnych.

Wskazaniem do wykonania zabiegu z zakresu ginekologii estetycznej jest między innymi nietrzymanie moczu, patologiczna suchość pochwy, przerost warg sromowych, czy osłabienie mięśni pochwy w wyniku naturalnych porodów.

Na pierwszej wizycie specjalista przeprowadza wywiad medyczny i dobierze techniki leczenia indywidualnie do potrzeb każdej pacjentki. Istotne jest bowiem uwzględnienie wszystkich innych problemów zdrowotnych i przyjmowanych leków, które mogą być przeciwskazaniem do wykonania zabiegu. Omówione zostaną techniki leczenia oraz jego efekty.

Czym jest labioplastyka i kiedy warto z niej skorzystać?

Kobiety uskarżające się na przerost warg sromowych mogą skorzystać z zabiegu labioplastyki https://www.dcg.wroclaw.pl/labioplastyka-plastyka-sromu-wroclaw.html. Przerost warg sromowych to nie tylko kwestia poczucia estetyki. Problem ten może bowiem wywoływać przeczulicę stref intymnych, bolesność sromu, oraz stanowić przyczynę nawracających infekcji i stanów zapalnych.

Zabieg plastyki sromu to chirurgiczna zmiana kształtu i wyglądu warg sromowych mniejszych.  Niweluje to poczucie dyskomfortu oraz poprawia wygląd stref intymnych. Labioplastyka jest wykonywana z zastosowaniem nowoczesnej techniki laserowej  Mona Lisa Touch. Dzięki temu zabieg jest mniej bolesny, a rany się szybciej goją. Może być więc przeprowadzany ambulatoryjnie w znieczuleniu miejscowym.

Na pierwszej wizycie lekarz ginekologii ustala z pacjentką wszystkie szczegóły przeprowadzanego zabiegu oraz dokładny jego zakres. Na godzinę przed rozpoczęciem zabiegu nakładana jest maść znieczulająca.  Po upływie tego czasu podawane jest znieczulenie miejscowe. Po zakończeniu zabiegu pacjentka musi odpoczywać przez jedną do dwóch godzin, zanim wróci do domu.

Ginekologia estetyczna na nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu to dolegliwość, która dotyka wiele kobiet, szczególnie po licznych lub ciężkich porodach naturalnych oraz w wieku pomenopauzalnym. Badania wykazują, że problem ten może dotyczyć w różnym stopniu, nawet 70% populacji. Nietrzymanie moczu to wstydliwe zaburzenie, o którym wiele kobiet nie chce mówić, ani też nie szuka pomocy w jego leczeniu. Obecnie nowe rozwiązania technologiczne ginekologii estetycznej umożliwiają skuteczne leczenie nietrzymania moczu, bez potrzeby stosowania inwazyjnych, chirurgicznych metod.

Wykorzystanie lasera Mona Lisa Touch umożliwia skuteczną terapię nietrzymania moczu bez użycia skalpela. Metoda ta jest bezbolesna i bezinwazyjna nie wymaga więc hospitalizacji. Laseroterapia powoduje wzmocnienie ścian pochwy, powięzi wewnątrzmiedniczej, a także okolic cewki moczowej.

Innym rozwiązaniem jest zastosowanie taśm TVT-Tansion free Vaginal Tape, które są wszczepiane pod cewkę moczową. Taśmy przerastają tkanką i stymulują produkcje kolagenu, dzięki czemu zmniejszają objawy. Zabieg jest małoinwazyjny i może być również przeprowadzany ambulatoryjnie.

Zabiegi ginekologii estetycznej

Ginekologia estetyczna oferuje również zabieg rewitalizacji pochwy po porodzie. Dedykowany jest kobietom, u których w wyniku trudnego, lub kolejnego porodu, doszło do osłabienia mięśni dna macicy, rozciągnięcia tkanki łącznej, oraz rozluźnienia wejścia do pochwy. W tym przypadku skuteczną metodą leczenie jest terapia laserem Mona Lisa Touch. Seria zabiegów stymuluje tkanki do szybszej regeneracji i produkcji kolagenu. Dzięki temu błony śluzowe pochwy grubieją, a ścianki stają się bardziej elastyczne.

Ginekologia estetyczna oferuje również takie zabiegi jak Hymenoplastyka – czyli rewitalizacja błony dziewiczej oraz lifting krocza.

Terapie z zakresu medycyny estetycznej mają na celu  niwelowanie wielu przykrych dolegliwości. Poprawiają również wygląd i samoocenę kobiet oraz zwiększają satysfakcję z życia seksualnego.

materiał partnera