Praca w Holandii? Czy wciąż warto?

Obecna sytuacja na świecie spowodowana pandemią koronawirusa sprawia, że podjęcie decyzji o wyjeździe do pracy za granicę nie jest łatwe. Wzrost bezrobocia w Polsce oraz niepewna sytuacja w wielu branżach wpłynęła jednak na zwiększenie zainteresowania wyjazdami zarobkowymi do Holandii. Czy praca w Niderlandach wciąż się opłaca? Jednym z podstawowych atutów tego kierunku na mapie Europy jest dobre połączenie dojazdowe z Polską.

Praca w Holandii – dla kogo?

Holenderskie prawo pracy mocno chroni pracownika. Bogate programy socjalne stanowią kolejny czynnik zachęcający do pracy w Niderlandach. Dobre warunki pracy oraz stałe zapotrzebowanie na pracowników zarówno stałych, jak i tymczasowych, wysoko wykwalifikowanych, jak i bez wymaganej wiedzy i doświadczenia sprawia, że każdy z pewnością znajdzie pracę dla siebie.

Zarobki w Holandii

Wyjazd do pracy w Holandii ma wiele plusów. Wynagrodzenie jest głównym czynnikiem decydującym o podjęciu decyzji o wyjeździe za granicę. Pensja w Niderlandach wypłacana jest w systemie tygodniowym lub miesięcznym. Wysokość wynagrodzenia uzależniona jest przede wszystkim od branży, stanowiska i posiadanych kwalifikacji. Nawet praca na stosunkowo prostych i niewymagających doświadczenia stanowiskach związana jest z kilkukrotnie wyższymi zarobkami niż w Polsce.

Minimalna stawka płacy w Holandii, wynosząca od 1 stycznia 2021 roku 1685 euro brutto jest dla Polaków bardzo atrakcyjna. Wykwalifikowani pracownicy mogą zarobić znacznie więcej. Sposobem na wyższe zarobki jest także praca w nadgodzinach, zwłaszcza w sezonie, gdzie pracy jest bardzo dużo. Kolejnym czynnikiem, który może podnieść wysokość wynagrodzenia za pracę w Holandii są dodatki zmianowe. Atrakcyjne zarobki oraz odpowiednio zaplanowany budżet pozwala na systematyczne oszczędzanie.

Wyjazd do pracy z agencją pracy

Rozpoczynając przygodę w Holandii warto poszukać pomocy. Najlepszą i najbezpieczniejszą opcją wyjazdu jest skorzystanie z usług agencji pośrednictwa pracy takiej jak Holland Contracting. Współpraca ta umożliwia rozpoczęcie pracy zaraz po przyjeździe do Holandii. Korzystając z pomocy agencji nie musisz martwić się załatwianiem formalności czy ubezpieczenia. Pośrednik zapewnia pomoc na każdym etapie współpracy, począwszy od poszukiwania wymarzonej, dobrze płatnej pracy poprzez pomoc w przeprowadzce i znalezieniu zakwaterowania, kończąc na zapewnieniu wsparcia na miejscu.

Holandia nadal potrzebuje polskich pracowników. Wyjazd zarobkowy do Niderlandów wciąż się opłaca, dlatego warto skorzystać z tego pomysłu na pracę i życie.