Pościel z kory – czy warto ją kupić?

Na rynku dostępna jest pościel z różnego rodzaju materiałów. Mimo wszystko, wielu konsumentów wciąż wybiera wyłącznie bawełnę. Z jej włókna można wykonać różnego rodzaju tkaniny. Jedną z nich jest kora. Czy warto zaopatrzyć się w uszytą z niej pościel?

Kora to włókno bawełniane o splocie krzyżowym. Ta definicja zapewne niewiele mówi osobom, które nie pasjonują się tekstyliami i metodami ich produkcji. Każdy z nas prawdopodobnie jednak wie, jak wygląda kora. Jej nazwa nie jest przypadkowa – faktura materiału przypomina korę drzewa. Jest tłoczona i wypukła. Materiał jest wytrzymały, dlatego cieszy się popularnością wśród wszystkich zwolenników trwałych, praktycznych produktów. Dużym plusem jest też brak konieczności prasowania. Pościel wystarczy wyprać, a następnie można ją zakładać.

Powinniśmy jednak pamiętać, że pościel z kory 3D nie jest tak gładka i miękka, jak wykonana z tradycyjnej bawełny. Dla osób dorosłych zazwyczaj nie ma to większego znaczenia. Jest jednak istotne, jeżeli szukamy pościeli dla dzieci. Skóra malucha jest delikatna, a przez to podatna na podrażnienia.

Nowoczesna pościel z kory 3d

Na rynku dostępne jest również wiele modeli pościeli 3D. Wyróżnia je ciekawy design. Aplikację nanosi się w taki sposób, że powstaje wrażenie trójwymiaru. Chociaż nadruk oczywiście jest płaski, wydaje nam się, że wzór zbliża się w naszą stronę lub posiada głębię. Producenci prześcigają się w wymyślaniu nowych motywów, żeby zainteresować klientów. Tego typu pościel to ciekawa odmiana na rynku tekstyliów, na którym przez lata nie działo się zbyt wiele. Doskonale pasuje do pokojów dziecięcych i młodzieżowych. Nie oznacza to jednak, że nie mogą się na nią zdecydować osoby dorosłe. Pościel 3d czarna to świetne uzupełnienie nowoczesnej sypialni. Sprawdzi się w pomieszczeniach, w których znajduje się już wiele kolorowych dodatków, jako przeciwwaga do jaskrawego wyposażenia. Pościel można również dopasować na zasadzie kontrastu do wnętrza utrzymanego w jasnych barwach.

Przed zakupem warto jednak sprawdzić opinie na temat sprzedawcy lub producenta. Nadruk musi zostać naniesiony bardzo precyzyjnie. W innym wypadku, nie powstanie zjawisko iluzji optycznej. Nadruk nie będzie się więc wydawał trójwymiarowy, ale nierówny i nieestetyczny.

Pościel z kory jest wytrzymała i praktyczna. Doskonale sprawdzi się w małżeńskiej sypialni lub młodzieżowym pokoju. Powinni się na nią zdecydować wszyscy zwolennicy tekstyliów, które przez lata zachowują pierwotny kształt i rozmiar.