Jak dobrać komodę do pokoju dziecięcego?

Przytulne wnętrze dla naszych pociech lub pociechy z pewnością powinno być jasne, barwne i czyste. Dobrze byłoby także mieć jakieś miejsce koordynacyjne, w którym pomieszczą się wszystkie akcesoria niezbędne do opieki nad maluchem. Szafy lub – co gorsza – regały niespecjalnie nadają się do wykorzystania w pokoju dziecięcym z wielu powodów: praktycznych, estetycznych itp. Co innego barwna komoda. Nie tylko skutecznie spełnia funkcję pojemnika, można wykorzystać także jej blat wierzchni. Będzie też wspaniałą ozdobą wskazującą na przeznaczenie pomieszczenia.

Komoda do pokoju dziecięcego, na co zwrócić uwagę?

Dlaczego szafy i regały nie sprawdzają się w pokojach dziecięcych? Ponieważ są wysokie. Owszem, można na górnej półce położyć np. ręczniki, lecz czy ktoś pomyślał o sytuacji, kiedy ciekawski kilkuletni brzdąc przystawi sobie krzesło, by spenetrować niedostępne dla niego skarby? Strach sobie wyobrazić, co mogłoby się stać w sytuacji, kiedy ciężkie pudło spada dziecku na główkę, lub taboret przewraca się na bok. Maluchy z zasady są zawsze tam, gdzie być nie powinny, dlatego ich bezpieczeństwo zależy od zdolności przewidywania kochających rodziców.

Komoda pozwala swobodną lokalizację wszystkiego, co niezbędne na odpowiedniej wysokości. Pociecha sama sobie znajdzie interesującą zabawkę a mama bez wysiłku wyjmie pieluszkę lub kocyk. Wierzchnia część komody spełni się znakomicie jako stolik, co w przypadku niewielkich przestrzeni stosowanych w blokach mieszkalnych może mieć istotne znaczenie.

Skoro jesteśmy przy bezpieczeństwie maluszków, warto wymienić komody dla dzieci Kocot Kids. Producent, zdając sobie sprawę z ogromnej odpowiedzialności, dołożył wszelkich starań, by jego produkty spełniały wszelkie możliwe normy w tym zakresie. Ciekawym rozwiązaniem są między innymi zaokrąglone krawędzie uniemożliwiające zranienie się o rant mebla.

Komody dziecięce, wzornictwo

Świat dziecka to barwy i obrazy. To, co je otacza, wpływa na rozwój wyobraźni i samopoczucie. Nic nie stoi na przeszkodzie, by komoda pokryta była wizerunkami ulubionych bohaterów bajek, a może lepszy okaże się pojazd dzielnych strażaków? W końcu większość chłopców marzy, by być nieustraszonym pogromcą żywiołów. Tak czy inaczej, barwne elementy wystroju zwiększą strefę komfortu milusińskich, przez co będą chętniej przebywać w swoim pokoju.

Oczywiście, można zrezygnować z dodatkowych ozdób, wstawiając pojemną komodę do pokoju nastolatka. Jasne barwy sprawią, że przed czujnym wzrokiem mamy nie ukryje się żadne zanieczyszczenie. Poza tym taki mebel rozjaśnia pomieszczenie oraz wizualnie zwiększa jego gabaryty.

Czyli co? Wiemy już co wybrać, wiemy też gdzie tego szukać. Do zobaczenia w królestwie Kocot Kids.