Praca Gubin – gdzie szukać ofert pracy?

Gubin jest jednym z ważniejszych ośrodków miejskich w województwie lubuskim. Przygraniczne położenie pozytywnie wpływa na potencjał tutejszej gospodarki, rynek pracy, zapotrzebowanie na pracowników. W Gubinie znajdują się dwa przejścia graniczne: piesze i dla samochodów osobowych, a także kolejowe. Kolejne przejście jest zaledwie 3 km od granicy miasta.

Gubin ma też strategiczne położenie – niedaleko Zielonej Góry, Berlina, z dogodnym połączeniem z Poznaniem i Wrocławiem, należy do Podstrefy Gubin Kostrzyńsko–Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To wszystko sprawia, że miejscowość cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów. Nie tylko jednak dla przedsiębiorcy, ale także dla osób, które interesuje nowa praca Gubin to na pewno miasto warte bliższego poznania.

Gubin – jakich specjalistów potrzebuje rynek pracy?

Jak wspomniano na wstępie, Gubin jest miejscowością dającą szerokie perspektywy rozwoju biznesu, a więcej inwestycji przekłada się na nowe miejsca pracy. W mieście działają firmy o zróżnicowanej wielkości, z przewagą oczywiście mikroprzedsiębiorstw.

Największym pracodawcą, zatrudniającym ponad 700 osób jest producent mebli tapicerowanych. Sporo miejsc pracy generują też zakład produkujący elementy do dźwigów (ok. 250 miejsc), fabryka elementów do wentylacji (ok. 150 miejsc), producent ogrodzenia (ok. 100 miejsc), a także od 90 do 50 miejsc: przedsiębiorstwo handlowe, producenci cystern, mebli do zabudowy i firma zajmująca się specjalistyczną obróbką metalu (źródło: Raport o stanie gminy Gubin o statusie miejskim za 2020 r.).

W Gubinie zarejestrowane są 2364 podmioty (źródło: GUS, REGON, stan na maj 2021 r.). Najwięcej jest firm handlowych, zajmujących się naprawą pojazdów, rozwinięte są także sektory budowlany i usług związanych z obsługą rynku nieruchomości. W mieście działa też ponad 100 podmiotów w takich sekcjach jak przetwórstwo przemysłowe, transport i gospodarka magazynowa, działalność profesjonalna, naukowa i techniczna, opieka zdrowotna i pomoc społeczna, a także pozostała działalność usługowa. 

Opisane branże stwarzają największe szanse na znalezienie zatrudnienia. Ale trzeba przyznać, że gubiński rynek pracy jest zróżnicowany i elastyczny, dlatego warto rozejrzeć się za zatrudnieniem właśnie tutaj. Gdzie szukać pracy w Gubinie?

Oferty pracy w Gubinie – gdzie je znaleźć?

Po aktualne ogłoszenia o pracę warto sięgać do internetu. Współcześnie to największy kanał komunikacyjny między pracodawcami a kandydatami. Najlepiej korzystać ze sprawdzonych, dużych serwisów rekrutacyjnych, które z jednej strony zapewniają swoim użytkownikom stały napływ nowych ofert pracy, a z drugiej umożliwiają szybkie przesyłanie aplikacji.

Jedną z takich stron – sprawdzoną i bezpieczną – jest portal praca.pl. Oferty, które tam znajdziemy, są pogrupowane wg różnych kryteriów. Dzięki możliwości filtrowania łatwo więc wyszukamy np. oferty pracy w Gubinie w konkretnej branży, na wybranym stanowisku czy w określonym wymiarze etatu. 

Dobre efekty przynosi aktywne poszukiwanie zatrudnienie, czyli korzystanie z różnych możliwości pozyskiwania ogłoszeń. Możemy np. zgłosić się do Powiatowego Urzędu Pracy w Krośnie Odrzańskim, popytać znajomych, czy nie słyszeli, że gdzieś zwalnia się stanowisko, którym bylibyśmy zainteresowani.