Używane książki językowe – czy warto je kupować?

Podręczniki do języków obcych to jedna z bardziej rozchwytywanych kategorii książek, gdyż współczesna rzeczywistość narzuca ich znajomość, a bez niej nie można odnieść sukcesu w pracy. Wiele osób jednak nie chce wydawać setek złotych na nowe książki, które są nie tylko drogie, ale też nie zawsze dorównują starszym wydaniom.

Używane podręczniki do nauki języków obcych – czym się charakteryzują?

Wiele osób błędnie zakłada, że najnowsze wydania książek językowych są najlepsze do skutecznego przyswajania języka, podczas gdy tak naprawdę jest to fałszywe założenie. Starsze wydania oferują bowiem o wiele lepsza jakość, a do tego tworzone były według lepszej metodologii. Charakteryzuje je też zwięzłość przekazu połączona z dużą ilością często naprawdę wymagających i angażujących mózg ćwiczeń, co często jest słabą stroną wydań nowoczesnych.

Współczesne książki do nauki języków pełne są także niepotrzebnych ilustracji, które nic wartościowego nie wnoszą do nauki. Bardzo często zdarza się, że nowa książka, która ma ponad 200 stron, kosztuje bardzo wiele, a przerabia się ją w kilka tygodni, gdyż tak naprawdę bardzo mało jest w niej materiału gramatycznego i leksykalnego.

Starsze podręczniki za to w większości składają się z samego tekstu, co w połączeniu ze zwięzłością i z wyższym niż obecnie poziomem sprawia, że wiele z nich ciężko przerobić jest w ciągu roku.

Łączenie starych i nowych książek – sposób na oszczędność i wysoką skuteczność

Jest jedynie jeden obszar, w którym starsze książki mogą ustępować tym nowszym, a jest nim nowoczesne słownictwo specjalistyczne i branżowe. Dlatego też wiele osób łączy starsze książki językowe z tymi nowszymi.

Używane książki do gramatyki nie mają sobie bowiem równych wśród wydań nowoczesnych i zaleca się jej naukę właśnie z takich podręczników, a do tego warto zainwestować w już mocno nowoczesne repetytoria leksykalne.

Dobre używane książki do nauki języków obcych nie zawsze łatwo jest jednak dostać, gdyż coraz mniej jest stacjonarnych antykwariatów. Bardzo często zdarza się też, że napotkane egzemplarze są w kiepskim stanie, a nawet bywa, że są one uzupełnione w środku ołówkiem lub długopisem.

Doskonałym miejscem do zakupu książek w świetnym stanie jest antykwariat internetowy Tezeusz, dzięki któremu można z domowego zacisza zamówić legendarne podręczniki do nauki języków obcych, których egzemplarze charakteryzują się w nim doskonałym stanem i całkowitą przydatnością, będąc jednocześnie dostępnymi w atrakcyjnych cenach. Można się o tym przekonać, zaglądając pod adres: https://tezeusz.pl/ksiazki-do-nauki-jezyka-obcego

Znajdują się tu setki doskonałych książek do języków obcych – zarówno tych popularnych, jak i tych bardziej egzotycznych.